Kilim Yıkama

Kilim Yıkama

Kilimler oldukca fazla çeşidi olan, her zaman daha değerli ve diğer halılara nazaran yapıları itibariyle  daha hassastırlar. Zarar  görmemeleri için hem yıkama hemde  kullanım esnasında çok dikkat etmek gerekir. Aynı dikkat evde silme  ve temizleme  işlemi esnasında da gerekmektedir. Kilimler çoğunlukla yünden dokunarak yapılmakta ve renkleri kök boya olması sebebiyle en çok suya temas ettiğinde zarar görmektedir. Bilinçsiz veya kilimi tanımayan nasılyıkanması gerektiğini bilmeyen bir halı yıkama firmasına kilim yıkatırsanız olumsuz veya telafisi imkansız sonuçlarla karşılaşacağınız kesindir.  Kilim yıkama işlemi normal bir makine halısı yıkama işlemi gibi asla yapılmamalı. Siz değerli  muşterilerimize tavsiyemiz kilim yıkatacağınız halı yıkama firmasını çok iyi araştırın. İnternet üzerinden ulaştığınız her firma gerçek kilim yıkama firması olamayabilir.

Kök boyası ile boyalı olan kilimler renk sabitleyici  veyua uygun şampuan kullanılmadanyıkanmamalıdır. İpek karışımlı veya ipek olan kilimler normal halı yıkama şampuanları ile yıkanırsa büyük ölçüde zarar görür. Halı adam halı yıkama da yıkanan kilimleriniz cinsine göre ayırılıp gerekli yıkama tekniği tesbit edildikten sonra yıkanmaktadır. Bu nedenle olası hiçbir problem ile karşılaşmamaktayız.

Kilimlerinizi evinizden teslim alan personelimiz cinsine göre kiliminize uygulanacak yıkama tekniği hakkında size bilgi verecektir.Halıadam halı yıkama da  halı ve kilim  temizleme işlemi, özellikle el yapımı kilimler  için uygun yıkama tekniği, bitkiseltemizlik malzemesi ve tecrübeli personel tarafından yapılmaktadır.